4/24-4/25: MTEN at PAC Championships (7th), TRACK at PAC Championships (W - 4th; M - 6th), GOLF at PAC Championshps (8th); 4/25: SOFT vs W&J (W, 10-6/W, 7-4), BASE vs Thiel (L, 5-0/L, 12-6)

PAC Honors

* = Player of the Year
** = Freshman of the Year

Year
Name
Honor
1959 Bruce Ringler
John Stetsko
Joe Kurey
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
1961 Don Dodge 1st Team
1962 Phil Harrison
Rick Cipullo
Joe Kurey
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
1963 Rick Cipullo All-PAC
1964 Rick Cipullo
Phil Harrison
All-PAC
1st Team
1965 Rick Cipullo
Brad Hickman
1st Team
All-PAC
1966 Ed Blundon
Ed Rollo
All-PAC
All-PAC
1967 Mike Nevitt
Bob Patterson
All-PAC
All-PAC
1968 Mike Nevitt
Stan Kaniecki
Jack Kostur
All-PAC
All-PAC
Hon. Metnion
1969 Mike Neitt
Jack Kostur
1st Team
2nd Team
1970 Jack Kostur 1st Team
1971 Lee Eck
Don Jackson
Denny Petterson
1st Team
Hon. Mention
Hon. Mention
1972 Randy Fox
Jim Schmitt
2nd Team
Hon. Mention
1973 Randy Fox Hon. Mention
1974 J.B. Ali
Tag Wilson
Ron Sackett
2nd Team
2nd Team
Hon. Mention
1975 J.B. Ali 2nd Team
1976 Tag Wilson
Fran Haus
1st Team
Hon. Mention
1978 Greg Dulkowski
Fran Haus
Scott Thompson
Kendall Hayes
1st Team
2nd Team
2nd Team
Hon. Mention
1979 Kendall Hayes
Steve Zsigray
1st Team
2nd Team
1980 Kendall Hayes* 
Frank Gongola
Pete Winovich
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
1981 Jim Paige
Frank Gongola
Pete Winovich
1st Team
2nd Team
2nd Team
1982  Jim Paige*
Doug Black
 1st Team
2nd Team
1983 Doug Black
Mike Kemp
1st Team
Hon. Mention
1984  Doug Black
Frank Yankovich
1st Team 
2nd Team
1985 Frank Yankovich
Mike Kemp
2nd Team
Hon. Mention
1986  Frank Yankovich 2nd Team 
1987 Ron Bozick
Carl Allison
2nd Team
Hon. Mention
1988 Ron Bozick
Bill Gallagher
Don McFarland
2nd Team
Hon. Mention
Hon. Mention
1989  Bill Gallagher 1st Team
1990 Chris Geruschat
Don McFarland
Hon. Mention
Hon. Mention
1991  Chris Geruschat
Al Palsa
2nd Team
Hon. Mention
1992  Jeremy Gillin
Al Palsa
Dave Hamilton
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
1993 Jon Blackmon
Casey Ellis
Joe Childress
Jay Lohan
Steve Scherrell
1st Team
1st Team
Hon. Mention
Hon. Mention
Hon. Mention
1994 Joe Childress
Kevin Kozup
1st Team
2nd Team
1995 Joe Childress*
Kevin Kozup
1st Team
1st Team
1996 Kevin Kozup
Lorenzo Johnson
1st Team
2nd Team
1997 Jason Rasor 2nd Team
1998 Shaun Davis 2nd Team
1999 Jim Sperlazza
Keith Schubert
1st Team
2nd Team
2000 Keith Schubert 1st Team
2001 Keith Schubert*
Nevada Smith
1st Team
1st Team
2002 Keith Schubert*
Scott Johnson
Nevada Smith
Derek Hoffman
Mike Majzun
1st Team
2nd Team
2nd Team
Hon. Mention
Hon. Mention
2003 Mike Majzun
Derek Hoffman
Matt Drahos**
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
2004 Mike Drahos*
Matt Drahos
1st Team
1st Team
2005 Mike Drahos*
Matt Drahos
Jim Deep
Scott Mezyk
1st Team
1st Team
Hon. Mention
Hon. Mention
2006 Matt Drahos*
Mike Drahos
Scott Mezyk
Chris Stephens
1st Team
1st Team
1st Team
Hon. Mention
2007 James Wallace
Brody Jackson
Chris Stephens
1st Team
2nd Team
2nd Team
2008 Brody Jackson*
Marcus Adams
1st Team
2nd Team
2009 Lance Beckwith
Peter Petkovski
Joe Testa
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
2010 Joe Testa
Jay Lyonett
Nick Wilcox
1st Team
2nd Team
Hon. Mention
2011 British Alexander
Nick Wilcox
1st Team
2nd Team
2012 Nick Wilcox*
British Alexander
Reece Maybery
1st Team
1st Team
2nd Team
2013 Nick Wilcox 1st Team
2014 Delonte' Joyce
Leslie Addy
Kevin Jackson
1st Team
1st Team
2nd Team
2015 Delonte' Joyce* 1st Team